Dieta białkowa. Która lepsza?

W gronie najpopularniejszych diet znajduje się dieta białkowa. Jest ona dość specyficznym rodzajem diety, albowiem opiera się głównie na produktach w których znajdują się duże ilości białka, czyli jednego z najbardziej podstawowych składników odżywiania.

Dieta białkowa została stworzona przez obecnie bardzo znanego właśnie z tej diety Piere’a Dukana. Jednak sama dieta ma zarówno wielu przeciwników jak i zagorzałych zwolenników. Niestety niektórzy twierdzą, że dieta Dukana jest także szkodliwa dla organizmu i negatywnie wpływa na jego działanie. Przeciwnicy argumentują to tym, że zbyt duża ilość białka w produktach spożywczych może nawet doprowadzić do złego funkcjonowania organizmu. Dlatego decydując się na dietę białkową należy podejść do tego rozważnie.

Obecnie pojawiła się nowsza i bardziej dopracowana dieta, która stała się bardzo popularna. A mianowicie jest to dieta OXY, która nie jest tak jednorodna jak dieta Dukana. Oczywiście bez względu na to którą dietę wybierzemy to dieta białkowa generalnie opiera się na czterech kluczowych etapach odchudzania. Plusem diety jest to, że każdy etap posiada wyznaczony jadłospis, który jednak można układać dowolnie, ale przestrzegając w nim zawarte wytyczne.

Bardzo ważne! Dieta białkowa nie polega na głodzeniu organizmu poprzez zniwelowanie ilości posiłków. W tego rodzaju diecie białko dostarczane do organizmu ma za zadanie zwiększenie metabolizmu, co powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Jest to poniekąd metoda oszukiwania organizmu, który musi poświęcić więcej energii na spożywane produkty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *