Dieta oxy jako dieta proteinowa

Coraz bardziej popularna staje się dieta białkowa nazywana dietą oxy, która ma być o wiele bardziej bezpieczna dla organizmu niż dieta Dukana. Dodatkowa różnica to także ta, że dietę oxy możemy bez problemu zakupić poprzez stronę internetową. Jednak zanim podejmiemy wyzwanie warto dowiedzieć się więcej na temat diety, aby móc świadomie kontrolować sam proces odchudzania i przebieg diety.

Dieta oxy charakteryzuje się przede wszystkim tym, że trwa trzy tygodnie. Jest to czas w ciągu którego zwiększamy nasz metabolizm aby organizm mógł spalić zbędne kilogramy. Dieta oxy składa się z kliku etapów.

Pierwszy z nich jest najbardziej intensywny i polega na przyjmowaniu białka zwierzęcego. Następstwem tego jest wzrost spalania tkanki tłuszczowej. Drugi etap polega na wprowadzeniu do jadłospisu dużych ilości białka roślinnego. Jest to etap w którym spalanie jest najbardziej intensywne, a sam metabolizm działa na najwyższych obrotach. A co za tym idzie w tym momencie zrzucamy najwięcej zbędnych kilogramów.

Ostatni etap ma uchronić osoby stosujące dietę przed tak zwanym efektem jojo. Polega on na stabilizacji organizmu przed powrotem do codziennego trybu odżywiania. I na tym etapie proporcje węglowodanów oraz białek są najbardziej odpowiednie. Oczywiście aby dieta była skuteczna należy skontaktować się z odpowiednim dietetykiem. Albowiem ustalanie proporcji jadłospisu bez odpowiedniej wiedzy może nie przynieś oczekiwanych rezultatów, a nawet wręcz odwrotnie. Dlatego warto udać się do specjalisty.

1 thought on “Dieta oxy jako dieta proteinowa”

  1. X19 Najwazniejsza w odchudzaniu jest motywacja moje drogie panie, ja codziennie ogladam metamorfozy przed i po odchudzaniu i daje mi to powera do ruszania sie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *