Naturalne związki wspomagające odchudzanie

Nadprogramowe kilogramy szkodzą nie tylko naszej urodzie, ale również zdrowiu. Współczesna medycyna proponuje dużo substancji pozwalających zwalczyć ten problem, jednak warto pamiętać również o metodach bardziej naturalnych. W popularnych roślinach kryje się bowiem wiele związków skutecznie wspomagających odchudzanie.

Jednym z nich jest kofeina, bardziej kojarzona z działaniem pobudzającym i poprawiającym koncentrację. Ta zawarta min. w kawie, herbacie i guaranie substancja przyspiesza również spalanie tłuszczu. Warto jednak pamiętać, że dodawanie do kawy śmietanki czy cukru może całkowicie zepsuć efekt. Podobne działanie wykazuje pieprz cayenne – zawarta w nim kapsaicyna podwyższa temperaturę organizmu, ułatwiając spalanie tłuszczu. Korzystny wpływ na zdrowie ma również kurkuma – przyspiesza ona metabolizm, wspomagając odchudzanie. W inny sposób działają kwasy owocowe (zawarte min. w occie), które częściowo hamują wchłanianie tłuszczu z pożywienia. W ten sposób, zjedzenie przed np. grillem sałatki z łyżką octu może korzystnie wpłynąć na odchudzanie. Nie należy jednak nadużywać tej metody, gdyż może się to skończyć zaburzeniami trawienia.

Co ciekawe, korzystny wpływ na zdrowie ma również cynamon. Reguluje on poziom insuliny, co stabilizuje odczuwanie łaknienia, a także chroni przed cukrzycą. Powszechnie znanym sposobem na odchudzanie jest też picie zielonej herbaty. Zawarte w niej związki zmniejszają apetyt i przyspieszają metabolizm, co czyni z tego napoju bardzo skuteczny sposób walki z otyłością. Jak więc widać, wiele często stosowanych składników żywności ma niespodziewanie dobry wpływ na zdrowie i pomaga w odchudzaniu.

1 thought on “Naturalne związki wspomagające odchudzanie”

  1. C82 Najwazniejsza w odchudzaniu jest motywacja dziewczyny, ja codziennie ogladam metamorfozy przed i po odchudzaniu i daje mi to powera do cwiczen, kto chce tez troche motywacji niech sobie wpisze w goglu: odchudzanie przed i po by sasetka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *