Skuteczne odchudzanie – tylko z naturalnym wspomaganiem

Czy istnieje metoda na skuteczne odchudzanie? Poza dietą z deficytem kalorycznym i aktywnością fizyczną, warto wspomóc proces odchudzania suplementami, które w bezpieczny i skuteczny sposób modyfikują metabolizm. Takie substancje czynne naturalnego pochodzenia fizjologicznie regulują wiele procesów decydujących o skuteczności procesu odchudzania.

Skuteczne odchudzanie tylko na naturalnych dopalaczach

Na drodze jakich mechanizmów działają naturalne wspomagacze odchudzania? Najpopularniejszą grupą naturalnych substancji odchudzających są tzw. spalacze tłuszczu, pobudzające proces termogenezy i lipolizy. Wyciąg z pieprzu, gorzkiej pomarańczy, chilli, zielona kawa i zielona herbata czy L- karnityna mobilizują kwasy tłuszczowe z adipocytów jako źródło energii, co intensyfikuje redukcję tkanki tłuszczowej.
Ograniczenie wchłaniania glukozy z pokarmów obniża kaloryczność diety i reguluje poziom glukozy we krwi, co zapobiega apetytowi na słodycze. Tak działa m.in. błonnik, chrom i morwa biała. Błonnik ogranicza także wchłanianie tłuszczu, podobnie jak chitosan. Morszczyn, koper, kolendra, cynamon i błonnik wspomagają procesy trawienia, zapobiegając zaparciom, a spirulina i chlorella – bogate źródła chlorofilu, oczyszczają organizm z toksyn i nadmiaru wody, co przyspiesza metabolizm.

Odchudzaj się zdrowo

Z szerokiej gamy suplementów diety, superfood i tradycyjnych, lokalnych produktów spożywczych można czerpać ogrom substancji działających jak naturalne wspomagacze odchudzania. To zdrowy, bezpieczny i nie obciążony działaniami niepożądanymi sposób na zwiększenie efektywności odchudzania. To także doskonały sposób, by nauczyć się komponować zdrową i urozmaiconą dietę, co służy wypracowaniu nawyków żywieniowych na przyszłość, gdy celem będzie utrzymanie na stałe efektów odchudzania. Gdy chcesz dowiedzieć się jak schudnąć PDF o takiej tematyce rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *